Erinevad erakonnad arutlevad Tallinnas edasikandva tuleviku üle

Täna, 25. veebruaril toimub Telliskivi loomelinnakus vestlusõhtu Eetiline Eesti, mis toob kokku erinevate erakondade esindajad ja eksperdid, et arutleda koos jätkusuutlikuma tuleviku üle. Üles astuvad keskkonnaeetik Kaupo Vipp, zooloog Aleksei Turovski, reformierakondlane Keit Pentus-Rosimannus ja paljud teised.

Karusloomafarmidest inspireeritud arutelus vastatakse küsimustele, kui vastutustundlik on meie ühiskond praegu ning kuhu me soovime jõuda. Lisaks keskkonnaeetikale tuleb juttu ka moetööstuse eetikast ning vastutustundliku ettevõtluse põhimõtetest. Jätkusuutlikust jäätmekäitlusest räägib Ragn-Sellsi kommunikatsioonijuht Rainer Pesti.

«Päev pärast vabariigi aastapäeva on just õige aeg rääkida eetikast meie looduse ja loomade suhtes, et need teemad ka pärast peatseid valimisi meeles püsiksid,» sõnas ürituse peakorraldaja ja organisatsiooni Nähtamatud Loomad kampaaniajuht Merit Valge, lisades, et kuigi üritus puudutab ka karusloomatööstust, arutletakse paneelis eetika teemadel laiemalt.

Lisaks Reformi-, Kesk- ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindajatele osaleb paneelis ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Ruuben Kaalep, kes on tuntud oma äärmuslike seisukohtade poolest immigratsiooni teemadel.

«Meie jaoks oli oluline tuua kokku väga erinevate maailmavaadete esindajad, keda seob ühine huvi eetillisema tuleviku vastu – vaid nii saame luua võimalikult mitmekülgseid lahendusi,» põhjendas esinejate valikut Valge.

Täna õhtul kell 18.00 Erinevate Tubade Klubis toimuv arutelu on kõigile tasuta. Rohkem infot ürituse ja esinejate kohta leiad Facebookist.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi