Energiast pakatav ja nakatav: KERLY SAARKOPPEL

Kerly Saarkoppel on imelise energiaga noor treener ja motivaator. Kui keegi Eesti vegangruppides treenerit otsib, jääb tema nimi alati silma. Pikalt välismaal, Inglismaal ja Austraalias elanud Kerly on tänaseks taas kodumaal ja naudib Eesti troopilist suve. Tema olekust kiirgab siirast headust ja on tõestatud, et ta suudab oma sõnaga inimesi aidata. Ta teab, mida teeb, sest on ise kord samades jalanõudes astunud.

“Kõik asjad, mis ma olin vaiba alla peitnud, tulid korraga välja,” räägib Kerly, kuidas temagi on oma tee läbi kõndinud. Nimelt oli Kerlyl aastaid probleeme oma kehapildiga. Ta hoidis tugevalt kinni oma emotsionaalsest sidemest toiduga ning maadles kõrgema kehakaaluga.

Vahetult enne jōusaaliga liitumist oli Kerly elus ebatervislikku toitu ning pidevat pidutsemist. Ta elas minevikus või tulevikus, mõtles asjadele, mida on teinud või mis on tulemas, ega nautinud hetke. Pärast madalseisu, mil ta ei soovinud voodistki tõusta, leidis ta end taas. “Ma kohtasin ühte inimest, kes peegeldas mulle kõiki neid asju, mida ma endas veel ei aktsepteerinud, ja sellest tulenevalt hakkasin nende asjadega tegelema.” Tänaseks on saanud temast samasugune teenäitaja.

Miks veganlus? “Olin varem terve elu mingeid dieete pidanud. Kui olin saleda kaalu saavutanud, pidin ikkagi kogu aeg olema kalori defitsiidis, et kaalu säilitada. Ma mõtlesin, et pean elu lõpuni kaloreid lugema,” kirjeldab Kerly ning lisab, et iga kord kui sõi rohkem, võttis juurde.

“Ma hakkasin veganiks ja sõin alguses väga palju. Ma ei teinud seda väga hästi, aga nägin, et ei võtnud juurde,” sõnab naine ja lisab, et eetiline ning keskkondlik pool, tervislik külg ja kaalu hoidmine on kõik veganluse suured eelised.

Näidates teistele naistele teed

Kerly alustas oma Youtube’i kanaliga juba enne Austraaliasse kolimist ning planeeris seda ka seal arendada. “Seal puudus hea internet ja siis see jäi veidi tagaplaanile. Võib-olla oli see mingi vabandus ka – ma ei tea, miks ma seda ei teinud.”

Nüüdseks on ta tagasi rajale saanud ja suhtleb palju oma jälgijaskonnaga ning püüab igati kõiki aidata. Ta on tuntud oma pidevate Facebooki otsevideote poolest, kus puudutab palju erinevaid, kuid tuttavaid teemasid.

Kerly on käima lükanud kaheksanädalase “Awaken the Goddess” projekti, kus on pühendunud nende naiste juhendamisele, kes soovivad mingit eesmärki täita, kuid pole leidnud motivatsiooni või jääb teadlikkusest puudu.

“Selles on kolm osa. Toitumine, treening ja emotsioonide kallal töötamine,” selgitab Kerly. Kuigi oma kogemuste põhjal teab ta, kuidas teisi aidata, on ta ka läbinud kursusi, mis aitavad oma läbielatud hetki rakendada.

“Ma olen aru saanud, et kui inimesed tahavad midagi saavutada, siis ei piisa sellest, et annan neile treening- ja toitumiskava,” on Kerly kindel. Ta ütleb, et enamasti on ülekaal millegi muu sümptom. “Teatud emotsioonidest, minevikust või uskumustest. Me ei saa sellest lahti, kui ei muuda oma mõttemaailma. Kaal võib kaduda, kuid see tuleb tagasi, kui mõtteviis on vale. Me tahame, et see kaal jääks.”

Niisiis aitab Kerly eesmärgid seada. Pannakse paika uued reeglid, mille järgi elada, tehakse tööd uskumustega, arendatakse enesekindlust, kujundatakse harjumusi, mediteeritakse ning räägitakse iseendaga. Oluline on töötada ka selle kallal, et keskkond liiga suurt mõju ei avaldaks.

“Mulle tundub, et liiga palju mõeldakse selle peale, mida teised arvavad. Kõik hoiavad ennast tagasi. Tundub, et sinust räägitakse, aga tegelikult mitte kedagi väga ei huvita.” Kui keegi paneb näiteks mõne silmapaistvama riideeseme selga, tekitab see Kerly sõnul ahelreaktsiooni. “See annab teistele tõuke ka nii teha,” selgitab Kerly ja lisab, et sel põhjusel ei julge paljud naised ka trenni minna.

Jättes kõrvale teiste inimeste arvamuse, miks väga paljud inimesed ikkagi trenni teha ei taha? “Seal on väga mitu asja. Me peame olema kindlad, mida tahame ja miks. See põhjus peab olema väga tugev. Kui põhjuseks on see, et soovin oma lapsele väga hea eeskuju olla, on põhjus väga tugev. See motiveerib. Kui mõelda põhjustele, mis ei ole sinu jaoks piisavalt tähtsad, jäävad asjad pooleli. Teine asi on see, kas me üldse naudime seda treeningut. Kui ei naudi, teeme seda lühiajaliselt.”

Kolmandaks tugevaks põhjuseks nimetab Kerly lapsepõlve ja esivanemaid. “Kas meie vanemad tegid trenni? Kui nad ei teinud, siis ei tule see ka meile loomulikult, nii peab rohkem vaeva nägema,” arvab Kerly ja ütleb, et uskumustel, mille kodust kaasa võtame, on väga suur roll ka meie edasises elus.

KERLY 5 NIPPI, KUIDAS MOTIVATSIOONI LAES HOIDA

Need viis nippi on kokku pandud Kerly enda ja tema klientide kogemuste põhjal. Võta Kerlyga ühendust Instagramis või leia ta üles Facebookis või tema projekti kodukalt


OLE OMA EESMÄRGIS KINDEL. Loo selgus selles, mida sa tahad ja miks. Kirjuta üles konkreetne eesmärk, mida saaksid ka mõõta ja mille saavutamist saad tõestada. Näiteks: augusti lõpuks olen kaotanud 3 kg või septembri lõpus on mu projekt lõpetatud vms.

Kirjuta, miks see sulle tähtis on. Küsi mitmeid kordi miks, kuni jõuad tuumani. Näiteks: septembri lõpuks soovin juurde teenida lisa 500 eurot. Miks? See võimaldaks mul detsembris minna puhkama. Miks see mulle tähtis on? Sest puhates saaksin partneriga kvaliteetset aega veeta. Miks see tähtis on? Sest see tugevdab meievahelist sidet ja tekitab minus suurema armastustunde. Kokkuvõtvalt annab see lisaraha midagi SULLE! Ole kindel selles, et sinu eesmärk oleks püstitatud SINU pärast.

UNISTA OMA EESMÄRGIST. Sule silmad ja kujuta end ette selles hetkes, kui oled oma eesmärgi saavutanud! Koge seda hetke, teadvusta, mida tunned. Sinu aju ei tee kujutlusvõimel ja reaalsusel vahet. Nii tood eesmärgi enda poole.

KÄITU, NAGU EESMÄRK OLEKS TÄIDETUD. Kas on keegi, kes on sinu eesmärgi juba saavutanud? Iga kord, kui oled kahevahel, küsi, mida see inimene teeks, ja kujuta ette, et oled oma eesmärgi juba täitnud. Näiteks, kui kardad lavale minna, kujuta ette, mida Oprah teeks, ja käitu nii! Kui oled trennis väsinud, kujuta ette, et oled Serena Williams, ja tee nii, nagu tema teeks.

JÄLGI OMA TULEMUSI. Kuidas saad kindel olla, et oma eesmärkide poole liigud, kui ei jälgi oma tulemusi? Tulemuste saavutamine annab motivatsiooni juurde! Kui sa ei näe häid tulemusi, siis muuda strateegiat, mitte aga eesmärki. Eesmärk jäta samaks, aga võib-olla pead midagi muud proovima, et eesmärgini jõuda. Näiteks kaalu kaotamine: mōōda või kaalu end iga nädal, et näha, kas sinu tegevus on efektiivne või mitte. Kui mitte, siis muuda seda, mida teed, aga ära anna alla eesmärgis see on ikkagi saavutatav, lihtsalt strateegia peaks teine olema.

TEKITA ENDALE VISUAALNE ANKUR. Pane üles pilt, kiri või tsitaat, mis sulle iga päev oma eesmärki meenutaks! Näiteks muuda temaatiliseks oma telefoni taustapilt. Pane sinna unistuste sihtkoha foto või pilt punasest kleidist, mida oled alati soovinud kanda. Või hoia pilti või kirja peeglil või voodi kõrval – kuskil, kus näed seda iga päev.

 

Artikkel ilmus ajakirja Vegan augustikuu numbris. 
Kõiki numbreid saab tasuta lugeda SIIT.
Artikli autoriks on Anett Rannamets.