Egiptuses Giza piirkonnas keelatakse inimeste loomade seljas sõidutamine

Photo by Thais Cordeiro from Pexels

Egiptuse turismiministeerium teatas plaanist keelata inimeste sõidutamine kaamelite ja hobuste seljas ja vankrites Giza püramiidide ümbruses ning arheoloogilistel aladel. Selle asemel saavad turistid kasutada elektriautosid ja busse.

See imeline uudis on loomakaitseorganisatsiooni PETA ning nende partnerite rohkem kui aastase survestamise tulemus. Seejuures avaldas PETA mullu video, mis paljastas loomade julma väärkohtlemise Egiptuses.

Kaamelitel ja hobustel, keda sunnitakse kõrvetavas kuumuses külastajaid seljas või vankrites Egiptuse populaarseimates turismipiirkondades ringi vedama, pole ligipääsu veele ega toidule ja nad ei saa minna varju end jahutama. Seetõttu pole loomadel jaksu edasi liikuda ning nad komistavad ja kukuvad. Loomi pekstakse regulaarselt, et nad edasi liiguks. Üks töötaja jäi videole sellega, et nüpeldas halastamatult hobust peale seda, kui loom oli tänaval kokku kukkunud.

Loomade eeskoste organisatioon Loomus tervitab Egiptuse otsust. “Egiptus ja ka teised riigid, kus loomade seljas n-ö lõbusõitude tegemine on levinud, on eestlaste seas populaarsed puhkusekohad. Paraku pole loomade seisukohast vaadates need sõidud üldse nii lõbusad. Taoline väärkohtlemine ei tohiks kusagil lubatud olla ning meil on hea meel, et liigume vaikselt loomasõbralikuma maailma suunas. Julgustame ka turiste tegema loomasõbralikke valikuid ning taolist loomade väärtkohtlemist mitte toetama,” sõnas Loomuse kommunikatsioonijuht Annaliisa Post.

Paljud kaamelid, keda Egiptuses sõitudeks kasutatakse, tulevad kurikuulsalt Birqashi kaameliturult, kus kaameleid pekstakse mõnikord lausa nii, et loomad on veri väljas, nagu on näha PETA videost. See videopaljastus viis kolme kaamelikaubitseja arreteerimiseni julgeolekujõudude poolt. Kaubitsejad võivad Egiptuse karistusseadustiku paragrahvi 357 alusel saada rahatrahvi või kuni kuus kuud vangistust.

Tähelepanu! Videos on karmid kaadrid ning ei ole soovitatav vaadata nõrganärvilistel.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi