Eesti piimatööstus tõi turule taimse alternatiivi piimale

Tere AS tõi esimese piimatööstusena Eestis turule värske kaerajoogi nimega fresh oat drink, mille leiab erinevalt teistest taimsetest jookidest vaid piimaletist. Tere uus kaerajook sarnaneb rohkem traditsioonilisele piimale tänu erilisele valmistamistehnoloogiale.

„Tere on traditsioonilisi piimatooteid tootnud 20 aastat ning viimastel aastatel oleme suurt tähelepanu pööranud laktoosivabadele toodetele, et inimestel oleks võimalus valida laia sortimendi vahel,“ sõnas Tere AS tooteinnovatsiooni juht Liina Kimmel. „Peale kasvav generatsioon on pannud meid üha rohkem tähelepanu pöörama jalajäljele, mis meist siia planeedile maha jääb. Nende ostuotsust mõjutab lisaks toote harjumuspärastele omadustele just see, kas ettevõte talitab ka ise jätkusuutlikult.“  

Kimmeli sõnul on uute piimatoodete alternatiivide Eestis turule toomine keeruline väljakutse, sest eestlased armastavad traditsioonilist piima. „Oleme palju tähelepanu pööranud sellele, et taimsete alternatiivide maitseomadused ei oleks liialt võõrad inimestele, kes siiani ainult traditsioonilisi piimatooteid on tarbinud. Uus tooteliin sobib veganitele, aga eelkõige soovime pakkuda just praegustele piimajoojatele uut ja huvitavat alternatiivi,“ rääkis Liina Kimmel.  

Tere AS turundusjuht Katrin Tamm sõnas ajakirjale Vegan, et alates 2. oktoobrist jõuab värske kaerajook Selveri ja Coopi lettidele, Rimisse oktoobri keskpaigast. “Hinnaklassiks oleme planeerinud 1.79-1.89,” tõi Tamm välja ning lisas, et lõpphinna valivad siiski kauplused.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi