BANANA JOE: banaanist tehtud krõpsud? Jah, palun!

Ajakiri Vegan testib: Banana Joe

Kas teie olete ka krõpsuletist möödunud ja silmanud Banana Joe värvilisi pakke, kuid ei ole kunagi julgenud neid soetada, sest et no-mine-tea, need on banaanist tehtud ja see tundub kuidagi jube hirmus? Mõtteis mõlguvad küsimused, et kuidas siis magus ja soolane kombineeritud on? Ja kas see pole imelik, kui banaan on maitsestatud küüslauguga? Nope. See pole imelik.

See on geniaalne. Sest banaan on geniaalne.

Banaan on pea kõikide inimeste toidulaual. Eriti veganitel. Ja sel on võime katta ära terve snäkikategooria! Banaanileib, banaanikeeks, banaanimuffinid, banaanilaastud, kuivatatud banaanid, banaanismuuti, banaanijäätis ehk nicecream, praetud banaanid, banaanid tumedas šokolaadis, banaanid maapähklivõiga, banaanipannkoogid, banaaniküpsised…

Ajakiri Vegan testis: Banana Joe banaanisipsid on mõnusaks ning omanäoliseks snäkiks
Banana Joe?

Need on Taist pärit “Hom Thong” (teisiti tuntud kui kuldsed aromaatsed banaanid) banaanidest valmistatud krõbedad ja õhukesed kartulikrõpsude laadsed snäkid, millele on lisatud naturaalseid maitseaineid. Kusjuures – banaanikrõpsud on küpsenud riisiklii õlis, mis teaduslikel andmetel võib aidata ära hoida veresoonkonna haigusi, alandada kolesterooli ning on rikas e-vitamiini poolest.

 HEA TEADA!

Banana Joe valikust leiab kuus erinevat, millest neli sobivad veganitele! Sinises pakis meresoolaga (sea salt), punases pakis taipärane magus tšilli (thai sweet chili), oranžis sriracha ja marineeritud küüslauk (sriracha with pickled garlic) ja lillas suitsused grilli maitsed (hickory BBQ).

NB! Ole tähelepanelik. Veganitele ei sobi cheddari ega tokyo keedukreemi maitselised banaanisipsid, sest need sisaldavad piima. 

THAI SWEET CHILI
banana joe sweet chili
PUNANE PAKK: thai sweet chili

Mõnusalt tšilline. Parajalt, et kõigile sobiks – ka neile, kes väga vürtsikat toitu ei armasta. Seega kui juba proovimiseks läheb, ei pea tulisust kartma, ega seda, et pärast oma väjahingamisega ahju alla tule saab teha. Ja üleüldsegi, see on ju magus tšilli!

SRIRACHA with PICKLED GARLIC
banana joe pickled garlic sriracha
ORANZ PAKK: sriracha with pickled garlic

 

Oli äädikat, oli srirachat. Kellele meeldivad äädikaga kartulikrõpsud, siis need võiks samuti meeldida. Iseenesest pole nendel nii intensiivset äädikamekki, ent marineeritud küüslauk on täiesti olemas ja äädikale iseloomulik hapukus täiesti kohal.

HICKORY BBQ
banana joe hickory
LILLAKAS PAKK: hickory bbq

 

Hickory barbeque teenib oma nime, see on täpselt sellise maitsega, nagu enne paki avamist ette kujutad. Hikkoripuu suitsusus on kohal. Eriti suvine snäkk grillihooajal, kui grillilõhna tunneb tihti iga tänavanurga peal.

SEA SALT
banana joe salted
SININE PAKK: traditsiooniline maitse – meresool

Kellele meeldivad originaalsed maitsed, kuhu pole midagi juurde lisatud, siis see võiks olla nende inimeste snäkk. Banaanimekk kumas nendest kõige rohkem läbi – sai lõpuks ka aru, et tegemist ikkagi on banaaniga.

Kartulikrõpsud vs banaanikrõpsud

Kui võrrelda aspekti, et banaanikrõpse on frititud riisikliiõlis ja enamikke kartulisipse päevalille õlis, võiks vist väita, et tegemist on tervislikuma tootega.

Kaloraaž on neil aga peaaegu sama – banaanikrõpsudel isegi mõned kalorid rohkem (võrreldes tavaliste salted kartulikrõpsudega). Aga oleneb loomulikult ka kartulikrõpsudest, mida on – nagu me kõik teame – ilmatuma lai valik.

Tegemist on lennujaama kindla snäkiga. Üsna pisikesed pakid mahuvad matkakotti või piknikukorvi. Sõprade juurde oleks samuti fun need kaasa võtta, sest paljud pole kindlasti veel tutvunud ega kujutagi ette, et banaanidest ka krõpse saab teha. Muidugi võiks Banana Joe saada suurepäraseks kaaslaseks ka käimasoleval festivalihooajal. Paar pakki kotti ja telklas hea krõbistada ning sõpradega jagada. Kellele ei meeldiks üks hea snäkk?

Banana Joe on 50 grammises pakendis. Mis on – olgem ausad – väga hea. Siis ei saa kohe korraga väga palju nahka pista nagu kartulikrõpsudega tihti juhtub. Suur pakk, üks amps ja otsas!

Samuti on banaanikate näol tegemist hea vaheldusega. Eriti suvel, kui ringi reisimist on palju ja õues viibimist ka. Võib küll kartulisipsid banaanisipside vastu vahetada! Küll aga saab öelda, et kartulikrõpsud maksavad tihti vähem. Banana Joe 50 grammise paki hind on enamikes toidupoodides 1.79.

Kas sina oled juba poes Banana Joe värvilisi pakke silmanud? Kas oled juba proovinud? Või kavatsed?

banana joe piknik
BANANA JOE: võta kaasa, kuhu iganes sa lähed. Kasvõi piknikule.

 

 

 

 

 

 

 

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi