ANNA HÄÄL | Konkurss “Aasta parim taimne toode” 2022 on alanud

2021. aastal oli parimaks taimseks tooteks Tere kaerapiim. Foto: Taimne Teisipäev

Taimse toidu eksperdid algatusest Taimne Teisipäev korraldavad juba kolmandat aastat suurejoonelist rahvahääletust, et selgitada välja eestlaste lemmik taimne toode aastal 2022. Rahvahääletus kestab veidi üle kuu aja ning selle tulemusena selgitatakse veebruari lõpus välja käesoleva aasta kõige populaarsemad taimsed tooted.

Nagu ka eelneval aastal, on seekord tootekategooriaid kolm: parim piimaalternatiiv, parim lihaalternatiiv ja parim taimne avastus, millest viimane on ka sel aastal täis põnevaid üllatusi. Oma lemmiku poolt on võimalik hääl anda kuni sõbrapäevani, 14. veebruarini SIIN.

Taimse Teisipäeva kampaaniajuhi Liina Sala sõnul kogub konkurss iga aastaga üha rohkem populaarsust. ‘’Mul on hea meel näha, et taimsed tooted muutuvad iga aastaga üha populaarsemaks. Eelmisel aastal osales rahvahääletuses üle 1800 inimese. Usun, et sel aastal on huvilisi veelgi rohkem,’’ sõnas Sala. 

‘’Taimsete toodete valik ja turg Eestis on viimaste aastatega märkimisväärselt kasvanud ja seega on meie konkursi ülesandeks suurest valikust parimad palad ja rahva lemmikud esile tuua, et nende kõrget kvaliteeti tunnustada,’’ selgitas Sala konkursi eesmärki.

Taimne Teisipäev on üleriigiline programm, mis töötab selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe – mitte üksnes taimetoitlaste – menüüs.

2022. aasta parima taimse toote nominendid on:

Taimsed lihaalternatiivid

Bon – Iga teine burger
Maks & Moorits – kartuli-kõrvitsa pihvid
Naturli – nagitsad
Gold&Green – rebitud kaer
Thormi – burger
Vivera – taimsed kalapulgad

Taimsed piimaalternatiivid

Tere – köögikoor
Violife – creamy määre
Friendly Viking’s – Kreeka jogurt
Alpro – maitsestamata sojajogurt
Jane kaerajook – kaerapiim
Kuu Blu – sinihallitusjuust
Ferla – fermenteeritud köögiviljajook

Põnevad avastused

Patifu – pasteet
Bon – suitsutofu
Salvest – kaunviljakauss
Finedine – ravioolid tofu ja spinatiga
Roobar – mandli-šokolaadi batoon
Rimi – bolognese kaste sojahakisega

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi