Ajakirja aprillikuu number on värve täis!

Kevad on käes. Loodus tärkab, värvid on erksamad ja hapukurgihooaeg saab läbi. Kevadiselt kuiva ja tolmuse tänava lõhn kipub ninna. Püsib ootusärevus ja lootus sooja suve osas. Kui naeratad võõrale möödujale tänaval, naeratab ta sulle vastu. Talvel vaatavad karvamütsi alt vastu vaid kaks väsinud silma. Naeratage möödujatele rohkem. See teeb seest soojaks ja meele heaks. Igatahes … On aeg taaskord üks põnev ajakirjanumber välja anda!

Rääkides heast meelest … Sel korral jutustab kaaneloo endine professionaalne korvpallur Janar Soo, kes vigastuse tõttu sportlaskarjäärist loobus. Ta kinnitab, et on tänaseks õnnelikum kui kunagi varem. Käsi südamel ütleb ta, et ei kahetse mitte midagi, kuid on kindel selles, et ta oleks suutnud oma karjääri pikendada, kui oleks täistaimetoiduni jõudnud varem.

Rõõm on tõdeda, et taimetoiduentusiastidest sportlased saavad aina rohkem sõna. Maailmarändur – samuti korvpallur – Kristjan Keres saatis toimetusele reisikirja kaugelt Sri Lankalt. Hoiatus! Artiklis on India ookeani saareriigi elu-olu kirjeldatud niivõrd ehedalt, et eneselgi tekib igatsus koha järele, kuhu minekust on seni vaid unistatud.

Kihvte lugusid mujalt maailmast on veergudele jõudnud veel. Näiteks kirjutab Ireene Viktor aina populaarsust koguvatest tänavakampaaniatest Suurbritannias, millest võiks väga vabalt eeskuju võtta. Karmen Korjus rääkis välismaal resideeruva eestlasest aktivisti Triin Uprusega populaarsest rahumeelsest Meat the Victimsi aktsioonist. Triin paneb inimestele südamele, et kõike, mida meedias kirjutatakse, ei tohiks alati uskuda, sest tihti on tasakaal osapoolte vahel paigast ära.

Sel korral tuleb juttu ka veganluse kajastamisest Eesti meedias. Lisaks veel esimesest Eesti veganlastelaagrist ja lasteraamatutest. Räägime sellestki, miks veganid ikkagi lihale sarnaseid tooteid tarbivad. Puudutame ka väikese Eesti labori võidukäiku taimetoidu tootmise maailmas ja toome taas välja tunnustamist väärt aktivisti, kes veganlust aina edasi kannab.

Ajakiri Vegan nr 13, 2019 2/6, pitsa valmistas Janar Soo

Samuti on tore lugemine väike KKK-nurk. Korduma kippuvatele küsimustele vastab kenasti pikaaegne vegan Annika Lepp. Need vastused võiks kõrva taha panna kõik veganid – ikka selleks, et ise mitte tobedasse olukorda jääda ega inimestes kõhklusi tekitada.

Reisime ka varasemasse aega ning räägime legendaarsest kirjanikust Eduard Vildest. Kas teadsite, et Vilde oli taimetoitlane, kohati isegi toortoitlane?

Loomulikult ei puudu ajakirja vahelt traditsioonilised kogemata vegantooted ja uudistooted kosmeetikamaailmast! Ajakirja lõpus ootab kõiki huvilisi konkursi “Parim vegantoode Eestis” järjekordsed võitjad, sel korral kategooriates köögiviljakotletid, tofu, vorstid-viinerid ja alternatiivid lihale. Retseptilisas inspiratsiooniks 14 põnevat retsepti tuntud Eesti täistaimsete retseptide loojatelt!

Ajakiri Vegan kevadine aprillikuu number on Selveritest leitav alates 25. aprillist. Hoidke silmad lahti, sest ajakirjad kaovad lettidelt nagu soojad saiad hommikuti pagarikojast. Kui oled juba mitu korda ilma jäänud, soovitame teha püsitellimuse. Nii saad olla kindel, et ajakiri ilmub iga kord postkasti ja sa ei pea teiste Selveri külastajatega võidu jooksma. Loomulikult viiakse ajakirju ka vegan toidukohtadesse, kust saab tasuta ajakirja kaasa haarata!

Head lugemist!

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi