AJAKIRI VEGAN SAI KOLMESEKS | Ilmus oktoobrikuu number!


Alates 24. oktoobrist saab 2019. aasta eelviimast numbrit soetada endale kõikidest Selveritest üle Eesti. Teeme ka väikese sissejuhatuse käsitletavatest teemadest!

Kui Ardo Kivi (37) tänaval vastu kõnniks, paneks ta ilmselt iga mööduja pead pöörama. Seda just oma eriti ägeda stiilipuhtuse tõttu: alt laienevad teksapüksid, nahktagi, pikad juuksed … Rokkmuusikale kindlaks jäänud vokalist-kitarrist murrab stereotüüpe, sest Ardo on isapuhkusel  – aastase Yokoga iga päev kodus. Ta on täistaimetoitlane ja jälgib igas valdkonnas veganelustiili. Ja seda just loomade pärast. Daamid ja härrad, kaaneloo jutustab Ardo Kivi!

Lisaks räägime tulevikulootusest sportlase Kätlin Kukega, kes tänu veganusele sai lahti põlvevalust ning leidis aina rohkem entusiasmi, et rattaspordiga edasi tegeleda.

Väga oluliseks artikliks oktoobrikuu numbris on lugu pealkirjaga “Ema-isa, ma olen vegan!” ehk näpunäiteid professionaalidelt: mida teha siis, kui laps võtab vastu selle otsuse. Kuidas toetada, mida uurida, kuidas käituda. Sõna saavad psühholoog ja toitumisnõustaja. 

Põhjalik ülevaade on tehtud naabrite juures toimuvast. Läti loomaõigusliikumistest ning veganolukorrast Lätis kirjutab Kristjan Aluoja, kes ise koha peal uurimistööd käis tegemas. Maryliis Teinfeldt annab aga soovitusi Läti pealinna toidukohtade külastamiseks.

Ajaloo rubriigis räägime taaskord Eesti esimesest taimetoitlusest pajatavast ajalehest Eesti Vegetaarlane. Minevikku vaatab ka Ireene Viktori lugu taimse piima tootmise algusaegadest. Nagu ikka, saavad sõna lugupeetud Eesti organisatsioonid. Muide, ka rubriigis “Aktivist” on sel korral persooni asemel hoopiski ühing  – nimelt Eesti Metsloomaühing. Väga põnev lugemine loomapäästjate igapäevaelust.

Reisikiri saabus sel korral kaugelt Balilt: “Looduseusku eestlasena seisin rohelusest kisendaval väljal suu ammuli, vaatasin horisondi poole silmad suured kui tõllarattad ja üritasin mitte unustada, et vajan elutegevuseks hapnikku. Hunnitu vaatepilt. Mida selgemaks mu pea sai, seda nukramaks kippusid aga mõtted. Roheline on mets ainult taeva poolt vaadates,” kirjutatakse. Mida küll autor mõtleb?

Muidugi tuuakse lugejateni taaskord kvaliteedikonkursi Parim Vegantoode Eestis esimesed. Ei puudu ka kogemata vegantoodete rubriik ning ports imehäid retsepte! 

“16. ajakirjanumber, mis ilmub vahetult enne Taimetoidumessi, kannab endas märgilist tähtsust. Nimelt möödub ajakirja esimese numbri ilmumisest kolm aastat. Tunneme selle üle suurt rõõmu, sest 2016. aastal ei osanud me arvata, et on võimalik kuus korda aastas pakkuda ajakirja ning jõuda sellega rohkem kui 32 000 silmapaarini,” kirjutab ajakirja asutaja Kristjan Aluoja oktoobrikuu numbri sissejuhatuses. Jah. Ajakiri Vegan on saanud KOLMEAASTASEKS!

Aitäh, armas lugeja, et oled jäänud ajakirjaga!

Head lugemist!

PS! Soovime sinu tagasisidet! Täida küsitlus SIIN ja osaled LOOSIMISES! Välja loosime KÜMME ajakirja aastatellimust!

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi